AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Mikołajkowa edukacja klas IV, VI i VIII w Rzeszowie

10 grudnia uczniowie klas IV, VI i VIII  wybrali się na wspólny mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa. Mimo niesprzyjającej pogody, wycieczkę rozpoczęliśmy od edukacyjnego spaceru po centrum stolicy Podkarpacia. Już na wstępie przypomnieliśmy sobie historię miasta oraz postacie związane z jego dziejami (m.in. Jana Rzeszowskiego).

Następnie na krótko zatrzymaliśmy się przed rzeszowskim zamkiem by omówić burzliwą historię tego miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej oraz czasów PRL.

Kolejnym monumentem przy którym zatrzymaliśmy się podczas wycieczki był pomnik poświęcony pamięci Żołnierzy AK Podokręgu Rzeszów. W tym przypadku naszą uwagę przykuł w szczególności symbol Polski Walczącej.

Na chwilę zaglądnęliśmy także na rzeszowski rynek, by podziwiać świąteczne ozdoby i skorzystać z nietypowej komunikacji miejskiej.

Na koniec wędrówki wybraliśmy się pod pomnik Leopolda Lisa – Kuli, bohatera walk o granice Polski, patrona organizacji paramilitarnej „Strzelec”, do której należą także uczniowie naszej Szkoły.

Tego dnia wybraliśmy się także na seans filmowy do kina Zorza. Dawka kultury oraz mikołajkowej edukacji w towarzystwie koleżanek i kolegów była doskonałym uzupełnieniem udanego wspólnego wypadu.

 

Powiązane wpisy