AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE WOLONTARIAT

Szkolne Koło Caritas oraz Drużyna Patriotyczno – Regionalna zaangażowane w projekt MEN „Razem na Święta”

Szkolne Koło Caritas oraz Drużyna Patriotyczno -Regionalna postanowiły zaangażować się w projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Projekt ma na celu zbliżenie ludzi w okresie przedświątecznym, szczególnie poprzez akcje promujące pamięć o osobach starszych, niepełnosprawnych, czy mieszkających samotnie.

Wychodząc na przeciw tej pięknej idei, nasze działania rozpoczęliśmy od wizyty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mogielnicy, gdzie odwiedziliśmy podopiecznych Fundacji „Podaruj Miłość”.

Podczas spotkania Wolontariusze  przekazali zrobione przez Uczniów naszej Szkoły kartki świąteczne, co spotkało się z niezwykle życzliwym przyjęciem. Przy okazji wizyty poznaliśmy zakres działań podejmowanych przez Fundację, mogliśmy podziwiać wytwory rękodzieła jej wychowanków.

W drodze powrotnej do Szkoły postanowiliśmy zaskoczyć także mieszkańców Mogielnicy, przekazując napotkanym osobom kartki. Pozytywne reakcje obdarowanych świadczą, że był  to bardzo trafiony pomysł. W godzinach popołudniowych kontynuowaliśmy  rozpoczętą wcześniej misję, by finalnie odwiedzić Księdza Proboszcza Stanisława Zimnego. Także na jego ręce złożyliśmy przygotowaną kartkę oraz przekazaliśmy od całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

Powiązane wpisy