AKTUALNOŚCI

Microsoft Teams – czas nowych wyzwań i nowych możliwości

Coronawirus postawił przed nami nowe wyzwania. Lekarze i cały personel medyczny walczą z pandemią. Ludzie dobrej woli pomagają sobie nawzajem (pewnie nikt nie przypuszczał, jak wiele dobra jest w nas) – posiłki dla potrzebujących, lekarstwa dla chorych, dobre słowo dla samotnych. Jak ważny jest drugi człowiek, jak ważna jest bliskość i obecność bliźniego, uzmysławiamy sobie właśnie teraz w tych trudnych czasach.

My nauczyciele i uczniowie też stanęliśmy przed nowym wyzwaniem. Edukacja zdalna? Hmm? Czemu nie? Dla chętnego przecież nic trudnego. Wystarczą tylko: dobre chęci, ciekawe pomysły adekwatne do sytuacji i możliwości, nasze dotychczasowe doświadczenie, trochę cyfryzacji no i oczywiście młodzi, ambitni, którzy to wszystko z nami przetestują. Czasem dodadzą odwagi i podzielą się pomysłami, jak ten uwielbiany przez nich cyfrowy świat zastosować w edukacji szkolnej. Dzielenie się wiedzą, dzielenie się doświadczeniem – bo każdy z nas go ma – bez względu na to ile ma lat, to sens pracy zespołowej. Nikt nie musi wyważać otwartych drzwi. Ja dam Ci to, co ja umiem, a ty podzielisz się ze mną tym, co według Ciebie się sprawdza. Tak powstają bazy dydaktyczne (Discord, Jutsi, Zoom Skype, Messenger, WhatsApp, Quzziz, Learning Apps, Quizlet, Instaling, Eduelo, Squla, Scholaris, Wordwall, Ninateka, PisuPisu, Szalone Liczby, Pixblocks, Instakod, Matematyka Przyjazna, …)

Zatem DLACZEGO nie MY? A może właśnie TERAZ MY! Zatem teraz czas na Microsoft Teams :)

MICROSOFT TEAMS – ZALETY I MOŻLIWOŚCI:

Microsoft Teams to centrum pracy zespołowej na platformie Microsoft 365, która integruje ludzi, treści i narzędzia, zwiększając zaangażowanie i efektywność. Każdy z nas wie, jak ważna jest w życiu umiejętność pracy zespołowej i wykorzystywanie nowoczesnych technologii informacyjnych.

1. Z usługi Microsoft Teams można korzystać na komputerze stacjonarnym i w przeglądarce internetowej, w systemach iOS i Android oraz na tablecie lub laptopie.

2. Jest to miejsce, gdzie łatwo współpracować, tworzyć materiały, dzielić się zasobami za pośrednictwem jednej, prostej i intuicyjnej platformy. Wspólne tworzenie plików i udostępnianie zasobów w ramach wbudowanych aplikacji Office 365, to w dobie pandemii nieoceniona wartość.

3. Każdy ma możliwość personalizacji usługi Teams przy użyciu ulubionych narzędzi edukacyjnych i organizacyjnych, co pozwala rozwijać naszą kreatywność i zaspokajać nasze różnorodne potrzeby.

4. Dzięki funkcjom czatu, kanałom i spotkaniom wirtualnym mamy możliwość łatwej i szybkiej komunikacji, co w obecnej sytuacji jest mega cenne. Każde spotkanie warto zaplanować wcześniej (w Teams mamy taką możliwość), a w czasie spotkania możemy sporządzać bieżące notatki, udostępniać ekran, nagrywać spotkanie (każdy z nas może do niego wrócić) i przesyłać tzw. wiadomości błyskawiczne.

5. Tworzenie testów online i formularzy ankiet w Microsoft Forms jest przyjemnością, a oceny i raporty zostaną automatycznie przeliczone i przesłane do zainteresowanych w czasie rzeczywistym.

Dla tych, którzy lubią w swoim tempie i po swojemu poznawać „nowe”, w Internecie mogą odnaleźć wiele bezpłatnych i bez wychodzenia z domu kursów Microsoft Teams – np. https://ewangelista.it/bezplatny-kurs-edukacja-zdalna-z-microsoft-teams/

Zatem otwieramy się na nowe, ciekawe rozwiązania, które naszą szkolną edukację przeniosą w ciekawy świat, dla którego nie ma barier odległości, czasu i miejsca.

Do dzieła! :)

Loading

Powiązane wpisy