AKTUALNOŚCI

Pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy dokonał dyrektor szkoły Łukasz Bubicz.

Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali szarfy z logo szkoły, legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2020/2021.

Powiązane wpisy