AKTUALNOŚCI KONKURSY

Spotkanie z książką

Czym dla mnie jest książka? To pytanie zainaugurowało cykl spotkań literackich, który z racji przypadającego 23 kwietnia Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się w naszej Szkole. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz 5-6, a każda z grup uczestniczyła w innym spotkaniu.

Cykl ten opierał się na spotkaniach głośnego czytania dla klas 1-3, podczas których dzieci słuchały zabawnych rymowanych książeczek i równocześnie tworzyły do nich ilustracje; quizie literackim dla klas 5-6, dotyczącym bohaterów i autorów powszechnie znanych książek. Zwyciężczyniami zostały: Amelia Bieda (uczennica klasy 5) oraz Aldona Bastrzyk (uczennica klasy 6).

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym wydarzeniem cyklu był udział Maksymiliana Jandy, ucznia klasy piątej, w konkursie literackim „Popisz się talentem” zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era, w którym to tematem przewodnim była podróż w czasie do roku 2121. Maksymilian przeniósł się w przyszłość na skrzydłach swojej wyobraźni, aby opowiedzieć nam, jak będzie wyglądał świat za sto lat.

Pragnę podziękować uczniom, którzy tak chętnie wzięli udział w spotkaniach, a nawet pytają o kolejne! Dziękuję również Maksymilianowi, który godnie reprezentował naszą Szkołę, Łucji Piątkowskiej, że podzieliła się z nami swoim literackim odkryciem i że przeczytała na głos jeden rozdział swojej ulubionej książki. Aldonie i Amelii gratuluję sukcesu i życzę kolejnych. Osobno pragnę podziękować Pani Annie Tryniszewska-Kolwas z Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, za wsparcie, pomoc merytoryczną i słowa otuchy.

Anna Bęben

Powiązane wpisy