AKTUALNOŚCI WOLONTARIAT

„Wielkie sprzątanie” w Gminie Boguchwała

W sobotę 24 kwietnia prawie pół tysiąca mieszkańców Gminy Boguchwała zbierało śmieci z terenów rekreacyjnych, przydrożnych rowów, czy brzegów rzek. Wszystko w ramach akcji „Wielkie Sprzątanie w Gminie Boguchwała”. Cenna inicjatywa, która swoim zasięgiem objęła każdą miejscowość gminy – w tym oczywiście Mogielnicę – została zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską w Boguchwale, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, Lokalnym Ośrodkiem Kultury „Razem” w Niechobrzu oraz Lokalnym Ośrodkiem Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu.

Do wspólnej akcji przystąpili również nasi uczniowie, którzy w „trybie” niezorganizowanym wraz z rodzinami tłumnie przybyli na miejsce mogielnickiej zbiórki, gdzie zostali przez organizatorów wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci oraz pozytywnie zmotywowani do aktywnej pracy.

Ogrom wykonanej w całej Gminie pracy budzi podziw, ponieważ uczestnicy, oprócz puszek, butelek i opakowań znajdowali także opony, części samochodowe, odpady budowlane, a nawet maskę przeciwgazową. W ramach akcji prawie pół tysiąca mieszkańców zebrało 350 worków śmieci, co dało łącznie 40 m3 odpadów.

Warto jeszcze wspomnieć, że po zakończeniu akcji w Mogielnicy, na stadionie GROM-u na wszystkich uczestników czekała regeneracyjna grochówka oraz prezentacja wozu strażackiego miejscowej OSP.

Dziękujemy naszym uczniom, organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Źródło: www.boguchwala.pl
Zdjęcia: Facebook

 

Powiązane wpisy