AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II

W ubiegłym tygodniu świętowano „Platinum Jubilee”, czyli Platynowy Jubileuszu Królowej Elżbiety II. To bezprecedensowe wydarzenie było dla nas okazją do przypomnienia sobie najważniejszych faktów z historii Wielkiej Brytanii.

Królowa Elżbieta II – władczyni, żona i matka, świadek wojny, wzór do naśladowania. Nasza inspiracja. Jej motto “semper eadem” dzisiaj podwójnie unikalne, bo w czasach ciągłych zmian Ona jest zawsze wierna słowu, zawsze obecna. Dzisiaj i my rozmawiamy o Królowej Elżbiecie, o jej postawie i osiągnięciach. Rozmawiamy o trudnej historii i dramatycznych życiowych decyzjach, które przyszło jej w życiu podjąć oraz o 70 latach panowania.

Aby i u nas w szkole zrobiło się nieco odświętnie i aby poczuć podniosłą atmosferę, młodsze klasy przygotowały projekty nowych koron dla Królowej na jej 70 Jubileusz objęcia tronu. Starsze klasy natomiast uczestniczyły w quizie o Wielkiej Brytanii, a uczniowie z największą ilością punktów otrzymali drobne upominki.

Na czas świętowania ustawiliśmy na korytarzu mały „reading corner” – kącik z angielską literaturą i kilkoma przewodnikami napisanymi w języku Shakespeare’a oraz piękne wystawy dedykowane Królowej.

Wykonaliśmy również grupowe zdjęcie, miłą niespodziankę z pozdrowieniami dla przyjaciela szkoły, pana Tomasza (Toma) Wiśniewskiego – Vice Prezydenta „The British Red Cross”, Prezydetna „Worcestershire Polish Association” oraz Dyrektora „Polka International UK – Chapter of Polish Women’s Association”.

 

Powiązane wpisy