AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE PROJEKTY EDUKACYJNE

Innowacyjne warsztaty SLIME

Klej, samodzielnie wybrany zapach, decyzja o kolorze barwnika, duża łyżka do ręki i mieszamy. Teraz czas na dodatki – kolorowe kuleczki oraz brokat. Robimy „zastrzyk” aktywatorem i znowu łyżka idzie w ruch. Energicznie mieszamy, by po chwili móc zanurzyć dłonie w tym, co przed chwilą sami stworzyliśmy.

A co powstało? Odpowiedź na to pytanie znają uczniowie klas I-III, którzy w czwartek, w ramach cyklu spotkań „Szkoły z Pasją”, wzięli udział w warsztatach tworzenia slime-ów. Przez pierwsze minuty uczestnikom zajęć towarzyszył robot, który przywitał się z dziećmi i reagował na ich polecenia. Następnie wszyscy poznali tajniki powstawania tej niezwykle popularnej w ostatnim czasie masy plastycznej. Postępując według instrukcji pań prowadzących, dzieci wykonały swoje osobiste i niepowtarzalne slimy – pachnące, błyszczące, lepkie. Kiedy wszystko było już gotowe, nadszedł moment na przetestowanie slime-ów. Dzieci sprawdzały ich rozciągliwość, próbowały je nadmuchać (okazało się, że jest to możliwe!) i nadać im różne kształty.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Godzinne zajęcia dobiegły końca, każde dziecko spakowało swoją masę do specjalnego pojemniczka, w którym mogło ją zabrać do domu. Uczestnicy warsztatów opuszczali salę z uśmiechami na twarzach, zadowoleniem z dobrze wykonanej pracy i… z glutkami w dłoniach, które nie wiedzieć kiedy „wyskoczyły” z opakowań.

Slime-glut to świetna zabawa, która skradła dziecięce serca. Wszyscy oszaleli na punkcie tej ciągnącej się mazi. Kolorowy glutek rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię. Do tego jest całkowicie bezpieczny i szybko można go zrobić samodzielnie w domu. Celem warsztatów jest zapewnienie mnóstwa zabawy i zadbanie o rozwój sensoryczny dzieciaków. Zabawa różnego rodzaju masami to świetne zajęcie, które oddziałuje na zmysł dotyku, przez co korzystnie wpływa na integrację sensoryczną u dziecka.

    

    

    

    

Powiązane wpisy