AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Szlakiem legend – wycieczka klasy II i III

  „Wieliczka” jako jeden z najcenniejszych zabytków kultury, rocznie odwiedzany jest przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Dzisiaj, Kopalnia Soli „Wieliczka” to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, a przekonali się o tym uczniowie klasy II i III podczas  poniedziałkowej wycieczki.

Zwiedzanie kopali rozpoczęliśmy od  poznania przesympatycznego przewodnika, pana Waldka, który podczas wędrówki opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni. Zobaczyliśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Przeszliśmy trasę długości 2,5 km, idąc krętymi korytarzami na głębokości 135 metrów pod ziemią.  Zobaczyliśmy okazałe maszyny i narzędzia górnicze i poznaliśmy ciężką pracę górników. Podczas podziemnej wędrówki dotarliśmy do komnaty  tajemniczego Skarbnika, gdzie poznaliśmy legendę o księżnej Kindze i początkach powstania kopalni. Zmierzyliśmy się też w boju wymagającym współpracy i uważności.

Wycieczka dostarczyła nam wielu  pięknych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci. Obładowani pamiątkami i schłodzeni pysznymi lodami, szczęśliwie wróciliśmy do Mogielnicy.

 

Powiązane wpisy