AKTUALNOŚCI

Pierwszoklasiści pasowani na czytelnika

W życiu każdego ucznia następuje taki czas, w którym należy zacząć czytać lektury. Potrzebną książkę, oczywiście, można kupić, ale istnieje także możliwość wypożyczenia. Żeby skorzystać z tej drugiej opcji, trzeba zostać czytelnikiem biblioteki.

Pierwszoklasiści do uzyskania takich uprawnień przygotowywali się już od dłuższego czasu. Pewnego majowego dnia, mimo iż pogoda nie do końca nam sprzyjała, każda klasa wybrała się na lekcję biblioteczną. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z księgozbiorem, przedstawiła zasady obowiązujące w bibliotece oraz opowiedziała o swojej pracy. Teraz już wszyscy wiedzą, że każda książka, lektura czy bajeczka ma swoje miejsce i właśnie tam należy je odkładać.

Po zdobyciu wiedzy teoretycznej mogło nastąpić oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników.

30 maja uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale oraz biblioteki szkolnej. Część oficjalna poprzedzona była krótkim występem artystycznym. Dzieci zaśpiewały piosenki na temat książek, uczennice z klasy 1B recytowały wiersze dotyczące czytelnictwa, natomiast dziewczynki z klasy 1A zaprezentowały piękne wykonanie wierszy Doroty Gellner. Następnie, w obecności dyrektor biblioteki – pani Anny Wolskiej, bibliotekarki z filii w Mogielnicy – pani Anny Grzebyk oraz dyrektora szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym nastąpiło pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książki oraz dyplomy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, który złagodził stres i zdenerwowanie towarzyszące im podczas uroczystości.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły swoją pasję do czytania przejawiają nie od dzisiaj. Podczas przerw często można ich spotkać na korytarzu z nosem utkwionym w interesującej książce. I oby ich przygoda z czytaniem nigdy nie miała końca, a oni sięgali po książkę z własnej woli, a nie z obowiązku!

   

Powiązane wpisy