AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE WYCIECZKI EDUKACYJNE

Wycieczka Koła Turystycznego do Boguchwały

Za nami kolejna wyprawa w ramach działań Koła Turystycznego. Tym razem wraz z zaprzyjaźnioną szkołą z Lutoryża odwiedziliśmy Boguchwałę. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Urzędzie Miejskim, gdzie poznaliśmy w ramach „lekcji samorządności” zasady pracy tego organu władzy terytorialnej. Spotkanie poprowadzili Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol, Zastępca Burmistrza Justyna Placha-Adamska, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Pustelny, Skarbnik Gminy Dorota Witek oraz Sekretarz Gminy Krzysztof Lassota. Za organizację spotkania odpowiedzialna była natomiast Pani Natalia Gajdek.

W drugiej części spotkania mieliśmy natomiast okazję poznać zasady funkcjonowania Biura Obsługi Klienta oraz Referatu Podatku i Opłat Lokalnych.

Po wspaniałej lekcji poglądowej dotyczącej władz samorządowych przyszedł czas na kolejny punkt naszego programu – odwiedziny na Komisariacie Policji w Boguchwale. Z definicji jest to umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki uprzejmości miejscowych funkcjonariuszy mieliśmy okazję poznać zasady funkcjonowania tej instytucji podczas zwiedzania Komisariatu.

 

Przemierzając klimatyczny Rynek w Boguchwale przypomnieliśmy sobie historię miejscowości oraz postacie z nią związane.

Ostatnim akcentem tego pełnego wrażeń dnia była wizyta w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale. Przy okazji tego spotkania mogliśmy zapoznać się z wszechstronnym zakresem działalności tej instytucji. Szczególnie do gustu zapewne wszystkim przypadła wystawa poświęcona Patronowi naszej Szkoły – Janowi Pawłowi II.  Naszą przewodniczką po gmachu boguchwalskiej Biblioteki była Pani Anna Grzebyk, której dziękujemy za przybliżenie arkan pracy bibliotekarza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzanym Podmiotom za życzliwość, przychylność i niezwykle cenną porcję wiedzy. Do zobaczenia już w grudniu.

 

 

 

Powiązane wpisy