AKTUALNOŚCI

Kocie historie …

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. To oczywiście koty!

17 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Ma on podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. To szczególna okazja, aby podziękować naszym mruczącym przyjaciołom za ich niezwykłe towarzystwo i miłość, jaką nam codziennie ofiarują.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Były wesołe „kocie” zabawy ruchowe przy piosenkach, rozwiązywanie zagadek z cyklu – „Z jakiej bajki jest ten kot?” oraz wykonanie postaci kotka w różnych technikach plastycznych. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne: „Rasy kotów”, „Historia kota domowego”, „ Kocie zmysły”. Czytały ciekawostki na temat kotów.

Koty, koteczki, kociska, kocury to bohaterowie wielu książek.  Uczniowie obejrzeli wystawę książek o kotach, kolorowali obrazki z tymi niezwykłymi zwierzakami. Poznali kocich bohaterów literackich, uczyli się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami. Pierwszoklasiści doskonale wiedzieli czego potrzebuje kot, aby był szczęśliwy. Drugaki poznawały przygody niezwykłego bohatera lektury „Cukierku, ty łobuzie!”. Zastanawiały się nad sprawiedliwym osądem kocich poczynań. Dobierały cechy z pomocą tangramów. Trzecioklasiści rozwiązali również dyktando graficzne oraz układali z pomocą tangramów przeróżne kocie pozycje.  Wiele się działo!

Koty są nie tylko urocze, ale również niezwykle niezależne i pełne osobowości. Wnoszą do naszego życia radość! Pamiętajmy, że dbanie o kocie potrzeby jest naszym obowiązkiem nie tylko w Dzień Kota, ale i we wszystkie inne dni w roku!

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane wpisy