AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE WYCIECZKI EDUKACYJNE

Kolejna rzeszowska lekcja samorządności Szkolnego Koła Turystycznego

Końcówka roku szkolnego dla  Koła Turystycznego jest bardzo intensywna. Naszą kolejną wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Większość podkarpackich  Urzędów Pracy wykorzystuje materiały stworzone w rzeczywistości wirtualnej do aktywizacji osób bezrobotnych. Dzięki goglom VR przyszły pracownik może w wirtualnej przestrzeni wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu. Aplikacje ukazujące zawody, które np. uczeń czy bezrobotny będzie mógł poznać dzięki goglom VR powstały w ramach własnego projektu, który zrealizował Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym”

Po podróży w wirtualnej  rzeczywistości, przyszedł czas na lekcję samorządności w Urzędzie Marszałkowskim. Urząd stanowi aparat pomocniczy zarządu województwa celem umożliwienia wykonywania jego ustawowych zadań. Zapewnia ponadto pełną obsługę (kadrową, prawną, techniczną, organizacyjną i ekspercką) komisji organów wykonawczych (zarządu województwa i marszałka województwa) oraz uchwałodawczych (sejmiku województwa). W podróż po tej ekscytującej instytucji zabrał nas Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Pan Waldemar Szumny.

Podczas spotkania mogliśmy się dowiedzieć o zakresie działań Urzędu, inwestycjach oraz projektach realizowanych przez poznawany przez nas organ władzy terytorialnej. Informacje te przekazał nam Wicemarszałek Województwa Pana Karol Ożóg.

Kolejnych niezwykle cennych informacji o Urzędzie udzielił nam Wicemarszałek Województwa Pan Piotr Pilch.

Przed wejściem na sale audytoryjną Urzędu Pan Waldemar Szumny przedstawił nam historię żołnierzy wyklętych, że szczególnym uwzględnieniem osoby płk Łukasza Cieplińskiego.

Już na sali audytoryjnej każdy z nas mógł wczuć się w rolę najważniejszych pracowników Urzędu; zasiąść na miejscu decydentów tej instytucji, czy zgłosić swój własny wniosek.

To nie był koniec atrakcji tego dnia – Pan Waldemar zabrał nas do Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotek Publicznej na ulicy Sokoła. Podmiot ten jest instytucją kultury województwa podkarpackiego oraz miasta Rzeszowa. Jej podstawowym zadaniem jest udostępnianie zbiorów na zewnątrz i na miejscu i tym samym zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, informacyjnych i kulturalnych mieszkańców naszego miasta i całego regionu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzanym Podmiotom za życzliwość, przychylność i niezwykle cenną porcję wiedzy. Do zobaczenia już we wrześniu.

 

Powiązane wpisy