AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE PROJEKTY EDUKACYJNE RAJDY ROWEROWE

Rajd rowerowy Drużyny Patriotyczno – Regionalnej do Lutoryża. Początek działań w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Korzystając z kolejnego pięknego weekendu wybraliśmy się na czwarty już tej jesieni rajd rowerowy. Tym razem udaliśmy się do Lutoryża.

Połączenie lekcji historii z aktywną formą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu po raz kolejny idealnie się sprawdziło.

Podczas rajdu realizowaliśmy także zadania w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Projekt zakłada upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń z regionu. Naszą podróż w czasie rozpoczęliśmy od wizyty na cmentarzu parafialnym, gdzie odwiedziliśmy mogiły wieloletniego proboszcza parafii księdza Czesława Przystasia oraz żołnierza generała Sikorskiego Jana Romana.

Następnie udaliśmy się pod budynek Domu Kultury, gdzie przybliżyliśmy sobie działalność 39 Placówki AK. Było to związane z tablicą pamiątkową wmurowaną w ścianę budynku, poświęconą tej formacji.

Ostatnim punktem realizowanego zadania była wizyta pod pomnikiem poświęconym jednej z wizyt Jana Pawła II w Polsce. Osoba Ojca Świętego, Patrona Szkoły dla naszej społeczności szkolnej jest szczególnie ważna, dlatego z niezwykłą pieczołowitością kultywujemy tradycję związaną z osobą Papieża.

Za nami kolejny udany dzień  obfitujący w sporą porcję dobrej zabawy, regionalnej historii oraz wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Przy tej okazji po raz kolejny podziękowania dla Pani Natalii – dobrego ducha, mentora i reportera Drużyny w jednym.

Loading

Powiązane wpisy